AMFA - proti vodnímu kameni

Základní informace

AMFA: Vyšší Hi-tech kombinované zařízení, které zamezuje usazování vodního kamene

Zarízení AMFA pripojené na potrubí

Usazený vodní kámen Vás stojí více než si myslíte

Přes snahu vodáren si lidé často stěžují na kvalitu vody. Jedním z důvodů je její tvrdost, která způsobuje usazování vápence. Vrstva 1 mm vytvoří izolaci, která zvýší spotřebu energie o 10% a nezřídka dochází ke ztrátám dosahujícím až 70%.

Zabránit usazeninám vodního kamene je možné chemickou nebo fyzikální cestou. Pomocí AMFY řešíme problém fyzikálně, což je efektivnější, výrazně levnější a naprosto ekologické. O funkčnosti se můžete sami přesvědčit několika jednoduchými zkouškami.

Jak vzniká vodní kámen

Vápník a magnézium se spolu váží, a tím se vytváří vrstva vodního kamene. Tyto usazeniny vyvinou spojitou vrstvu v potrubí, bojlerových stěnách, na dně kotle, výhřevných tělesech… Spolu s tímto jevem dochází i ke zvýšení spotřeby energie a pravděpodobnosti výskytu poruch v systému. Vodním kamenem zanešené výhřevné těleso nestačí ohřát vodu na požadovanou teplotu, protože v tom brání izolační vlastnosti vápence. Proudící komory se tímto procesem uzavírají, přičemž vynaložené náklady za energii naprosto zbytečně narůstají.

AMFA - více než prevence

Zařízení AMFA zabraňuje vzniku vazby mezi vápníkem a hořčíkem. Tyto složky spolu za normálních okolností při zahřátí krystalizují, ale při průchodu zařízením AMFA dojde ke změně jejich struktury, a tak nemůže vzniknout nežádoucí sloučenina. Výsledkem je, že se nevytváří tvrdá vrstva a případně již vytvořená se postupně odbourává. AMFA z takto upravené vody vápník a hořčík nevyloučí, tyto prvky jsou též důležité pro lidský organismus. Usazená vrstva vodního kamene se postupně vyplavuje ve formě prášku.